Zůstaňte v kontaktu
Obvodní 27/36, Hradec Králové, 503 32
info@tw-bohemia.cz
tel.: +420 737 882 258
Pracovní dotazy
info@tw-bohemia.cz
tel.: +420 737 882 258

ECO+

Víte o tom, že Tupperware odstartovala komerční použití plastových nádob do domácností? Ano, je to tak a bylo to již před 70 lety! Tupperware vždy vyvíjelo své produkty tak, aby sloužily dlouhodobě a díky milionům domácích prezentací se společnost snažila o osvětu ve vaření, skladování a také přenášení jídel. V tu dobu bylo ještě daleko ke spotřebnímu „zneužití“ plastových jednorázových obalů. A o ekologii se ještě také moc nemluvilo. Možná i v tomto kontextu má společnost Tupperware stále na mysli ekologii a hledá dlouhodobě udržitelná řešení či technologie.

Jako první jsme začali používat materiál určený pro bezpečný styk s potravinami vyrobený obnovitelným způsobem. Produktová řada ECO+ se vyrábí z použitých plastů. Tyto plasty se už nedají využít jinak a skončily by na skládce nebo ve spalovně. Výrobky ECO+ obsahují až 80% recyklovaného materiálu, to vše při dodržení standardní kvality výrobků, jejich životnosti a bezpečnosti. Složitým technologickým procesem, za pomoci Pyrolýzy (zahřívání materiálů na zvýšené teploty bez kyslíku, aby se rozbily chemické vazby v jeho molekulách a dostaly se na molekulární úroveň) se vyrobí tzv. Kruhový polymer, tedy stavební kámen nových výrobků. S každým KG. certifikovaného kruhového polymeru „odvezeme“ cca. 1,5 KG komunálního směsného plastového odpadu mimo životní prostředí a vyhneme se 2 KG emisí CO2.

Ano uznáváme, ekologie něco stojí…. Bylo by jednodušší vytěžit další množství ropy a

vyrobit plastové výrobky. Je potřeba ale přijmout odpovědnost a začít se chovat „jinak“!

Musíme-li svážet a třídit odpad, takto získaný materiál pracně čistit a transformovat ho do nových výrobků, musí se to zákonitě odrazit v ceně výrobků. Možná se ale přeci jen chceme na konci svého života podívat našim dětem do očí..

Tupperware Bohemia nabízí široký sortiment výrobků Tupperware právě z těchto pokrokových materiálů a pevně věříme, že se tato nabídka bude i nadále rozšiřovat.

Tupperware Bohemia

Author avatar
tw-bohemia
https://www.tw-bohemia.cz

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší zážitek.

Pin It on Pinterest